Dezinfekce

Dezinfekce

Záměrné odstraňování, ničení choroboplodných zárodků fyzikálními nebo chemickými prostředky, vedoucích ke zničení mikroorganismů pomocí postupů, které mají za cíl přerušit cestu nákazy od zdroje k vnímavému jedinci. Mikroorganismy jsou všudypřítomné. Některé jsou pro život člověka nezbytné (komenzalové střevního traktu, dutiny ústní, pohlavních orgánů, pokožky). Některé jsou nezbytnou součástí potravin (sýry, víno, pivo, jogurty apod.) a součástí půdy, tzv. půdní bakterie.

Jen část mikrobů je patogenních nebo potenciálně patogenních, to je takových, které mohou u lidí a zvířat vyvolat za určitých podmínek infekční onemocnění.

Aplikace

Ochranná dezinfekce se provádí bez vztahu ke konkrétnímu ohnisku nákazy, tedy i v době, kdy se infekční onemocnění nevyskytuje a je součástí komplexních hygienických opatření (zdravotnická zařízení, provozovny péče o tělo, lázeňská a balneologická zařízení, hotely, rekreační střediska a jiná zařízení pro hromadné ubytování a společné stravování, závody zdravotnické a farmaceutické výroby, čekárny, divadla, kina a jiné zábavné podniky, veřejné prostředky pro přepravu lidí, stěhovací vozy, všechna zařízení, kde se vyrábějí, zpracovávají, upravují, uskladňují, přepravují nebo prodávají potraviny, dále jatka, sběrny odpadků a závody na jejich zpracování, zemědělské podniky.

Provádíme také sanace bytů po zesnulých.

KONTAKT

Kontaktujte nás

Napište nám prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte.

Image

603 253 673

603 253 673

Všebořická 425/4, Ústí nad Labem

©2024 DDDK | Všechna práva vyhrazena | Osoba zapsána v živnostenském rejstříku | IČ: 00950033 DIČ: CZ7705102900