Ochrana a léčba dřeva

S čím vám pomůžeme?

Nabízíme Vám odborné posouzení před zahájením rekonstrukcí, oprav a půdních vestaveb s možností podstatnou část dřevěných prvků zachránit a zabránit tak zbytečným výměnám za nové dřevo.

Ochrana a léčba dřeva

Dřevo jako přírodní materiál je vystaveno působení mnoha negativních vlivů, mezi něž patří i biotičtí škůdci, kteří způsobují rozsáhlé změny vzhledu a hlavně funkčnosti dřeva. Mezi dřevokazný hmyz se řadí Červotoč proužkovaný, Červotoč umrlčí, Tesařík krovový. Mezi dřevokazné houby se řadí Dřevomorka domácí, Popraška sklepní, Pornatka Vaillantova, Outkovka, Trámovka plotní. Dřevokazný hmyz a houby negativně ovlivňuje pevnost dřeva, až se dřevo stává měkkým, lámavým a drobivým. Plísně a dřevozbarvující houby jsou z hlediska degradace méně nebezpečné, mění pouze barvu a propustnost dřeva, tzn. podílí se na dekorativních změnách. Dřevokazné houby a dřevokazný hmyz způsobují vážnou destrukci dřeva a nutnost ochrany před jeho znehodnocením je velmi důležitým úkolem.

Cenová kalkulace

U této činnosti provádíme nejdříve průzkum (zdarma) a poté vybereme nejvhodnější asanační postup a zpracujeme cenovou nabídku.

KONTAKT

Kontaktujte nás

Napište nám prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte.

Image

603 253 673

603 253 673

Všebořická 425/4, Ústí nad Labem

©2024 DDDK | Všechna práva vyhrazena | Osoba zapsána v živnostenském rejstříku | IČ: 00950033 DIČ: CZ7705102900