Dezinsekce

Dezinsekce

Hubení obtížného hmyzu a jiných členovců k němuž se užívají prostředky rostlinného nebo chemického původu (insekticidy), méně často fyzikální prostředky (např. teplo, lepicí pásy apod.), biologické prostředky (feromony, juvenilní hormony, specifičtí predátoři). Podle mechanismu účinku se dělí na kontaktní, požerovéa nervové. Pyretrové přípravky jsou přirozené insekticidy vyráběné z květů rostlin hvězdnicovitých, zejména chryzantém, kopretiny, vratiče a některých dalších druhů kopretin. Jsou neškodné pro teplokrevné živočichy. chemickým složením se řadí mezi terpeny. Obtížný hmyz se dělí na druhy, které natrvalo osídlily lidské stavby, včetně bytů, protože zde nacházejí vhodné podmínky, úkryt a zdroje potravy (mravenec faraón, rus domácí, šváb obecný, komár obtížný, roztoči, větší počet druhů škodících na potravinách a jiných organických materiálech jako jsou tkaniny, kožešiny, dřevo apod.) a na druhy které se vyskytují přímo na lidském těle (veš dětská, veš šatní) a dále na člověku mohou sát krev někteří ektoparasiti domácích zvířat (blecha lidská, blecha psí, blecha kočičí, štěnice postelní).

Naše firma provádí ochranu a ošetření rodinných domů, bytů proti obtížnému hmyzu (moucha, komár, vosy atd.) přírodními látkami, které neškodí lidskému zdraví a tyto přípravky se používají i na operační sály a porodnice.

Proč dezinsekce?

Ohrožení zdraví člověka členovci vyskytujícími se v bytě je způsobené bodáním a sáním krve při kterém mohou přenášet původce závažných infekčních onemocnění (např. klíště obecné, veš šatní, komáři v některých oblastech). Hmyz (např. rus domácí, šváb obecný, mravenec faraón aj.) může být nosičem a reservoárem infekčních agens, které přenáší na povrchu svého těla a v trávicí dutině, kde se tato agens mohou i pomnožovat a trusem se mohou šířit v prostředí, kontaminovat potraviny apod. Části živých nebo mrtvých těl členovců a jejich trus může být významným alergenem (např. roztoči z prachu domácností, rus domácí aj.), zejména jsou-li rozviřovány do vzduchu. Větší množství částí těl členovců nebo produktů jejich činnosti v potravinách i tepelně upravených, může být zdrojem zažívacích obtíží (prakticky všechny druhy škodící na potravinách). Zjevný a dlouhodobý výskyt členovců v bytech vyvolává u mnoha lidí pocit nečistoty a nepohody, což může u citlivých jedinců vyústit až k psychickým potížím. Takto působí nejčastěji výskyt mravenců faraónů, létající mouchy domácí, rus domácí a mnoho jiných druhů.

Používané přípravky

Akaricidy

jsou chemické prostředky proti roztočům (latinsky Acarida), zejm. sviluškám a klíšťatům.

Aficidy je skupina insekticidů vyznačujících se zejména účinností proti mšicím (lat. Aphis).

Fumiganty jsou plynné insekticidy, v současnosti jen zřídka užívané proti hmyzu v uzavřených prostorách (sklady, skleníky); např. methylbromid, oxiran, oxid siřičitý.

Pyretrové přípravky

jsou přirozené insekticidy vyráběné z květů rostlin hvězdnicovitých (čeleď Asteraceae), zejména chryzantém, kopretiny(druhy Chrysanthemum cinerarifolium a Pyrethrum cinerariaefolium) vratiče a některých dalších druhů kopretin. Jsou neškodné pro teplokrevné živočichy. Chemickým složením se řadí mezi terpeny.

Cenová kalkulace

Cenová kalkulace je vždy závislá na výsledku místního šetření. Velmi podstatný aspekt ovlivňující výslednou cenu je stupeň zamoření.

KONTAKT

Kontaktujte nás

Napište nám prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte.

Image

603 253 673

603 253 673

Všebořická 425/4, Ústí nad Labem

©2024 DDDK | Všechna práva vyhrazena | Osoba zapsána v živnostenském rejstříku | IČ: 00950033 DIČ: CZ7705102900